در حال بارگذاری

نحوه خرید کفش تنیس (قسمت دوم)

در قسمت قبل اخبار "نحوه خرید کفش تنیس (قسمت اول)" با مشخصات و ویژگی های یک کفش مناسب برای ورزش تنیس آشنا شدید. حال به بررسی انواع برندهایی که کفش مخصوص تنیس تولید می کنند و چگونگی انتخاب سایز پا می پردازیم.

چه محدوده قیمتی را انتخاب کنیم؟


در تنیس، مانند سایر ورزش های راکت، اگر یک ماده برای سرمایه گذاری وجود داشته باشد، کفش است. در فروشگاه های تخصصی یا آنلاین طیف گسترده ای از کفش های تنیس با کیفیت را برای انواع بازیکنان از مبتدی تا رقیب از رده سنی کودکان تا بزرگسالان پیدا خواهید کرد. هرچه قیمت بالاتر باشد، کفش های تنیس نوآورانه تر و پیچیده تر هستند.

 

کدام مارک کفش تنیس را انتخاب کنیم؟


از آنجایی که تنیس یک ورزش راکتی بسیار محبوب است، مارک های بسیاری از کفش های تنیس در بازار وجود دارد. همه برندها (که در ادامه معرفی می شوند) متخصص کفش هستند و می توانند کفش های تنیس با عملکرد بالا و بسیار نوآورانه ارائه دهند. هر یک از این برندها انتخاب گسترده ای از مدل های کفش را برای پاسخگویی به نیازهای مختلف هر تنیس باز چه زن، چه مرد، مبتدی یا با تجربه، ارائه می دهند. همه آن ها کفش های تنیس عالی ارائه می دهند. ما به شما توصیه می کنیم کفش های تنیس خود را با توجه به ترجیحات و همچنین نیازهای شخصی خود انتخاب کنید.


آدیداس (Adidas):


این برند که به دلیل لباس‌های ورزشی و کفش‌های ورزشی معروف است، دامنه‌ی خاص خود را برای بازی تنیس نیز دارد. مردان، زنان یا جوانان، طیف وسیعی از کفش‌های تنیس را پیدا خواهند کرد که متناسب با نیازهای هر کدام و برای هر نوع بودجه مناسب است. کفش‌های تنیس آدیداس همه‌کاره و راحت، حس خوبی را ایجاد می‌کنند و تا حد امکان برای افراد زیادی جذابیت دارند. این برند با ارائه طیفی سازگارتر با محیط زیست به نام Parley پیشتاز است. 


آسیکس (Asics):


برند Asics که در بازار به عنوان کفش دویدن شناخته شده است، استعدادهای خود را در خدمت تنیس قرار داده است. اگرچه آن‌ها دیرتر از شرکت‌هایی مانند نایک و آدیداس وارد صنعت کفش تنیس شدند، اما مهارت‌های کیفی و دانش کلی کفش، آن ها را به اوج رساند. آن ها کفش های نوآورانه و بسیار فنی ارائه می دهند و در عین حال زیبایی دلپذیری را حفظ می کنند. 


بابولات (Babolat):


برند بابولات تعدادی کفش تنیس عالی ارائه می دهد. کفش‌های تنیس آن‌ها با طراحی بسیار و با تکنولوژی بالا، تمام نیازهای تنیس ‌بازان را برآورده می‌کنند. دو خط اصلی آن ها خانواده Propulse با تمرکز بر دوام و پویایی و خانواده Jet متمرکز بر سبکی است. در این دسته بندی ها، بازیکنان می توانند تعدادی کفش با قیمت های مختلف برای رفع نیاز خود پیدا کنند. سازنده همچنین محدوده SFX با قیمت متوسط را ارائه می دهد که همه کاره تر و راحت تر است. کفش‌های تنیس Babolat دارای زیره‌هایی هستند که با همکاری محققان برند میشلین ساخته شده و از لاستیک ‌های رالی جاده برای بهترین کیفیت ممکن الهام گرفته شده است.


Head:


Head یکی دیگر از برندهای بسیار محبوب تنیس به خصوص برای راکت های تنیس است. با این وجود، در بین برندهای کفش تنیس خود را برجسته و تثبیت کرده است. این برند کفش های تنیس را برای طیف گسترده ای از بازیکنان تنیس چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان ارائه می دهد. کفش های تنیس head با کیفیت عالی به گونه ای طراحی شده اند که بادوام، راحت و عملکرد خوبی داشته باشند. به‌ روزرسانی‌ها به‌ طور منظم در مدل‌های اصلی آن‌ها در محدوده Revolt انجام می‌شود تا بازیکنان را بیشتر راضی کند.


نیوبالنس (New Balance):


برند نیوبالنس در زمینه پوشاک و کفش ورزشی تخصص دارد. طیف کفش‌های تنیس نیوبالنس به داشتن انتخاب گسترده‌ای از عرض بسته به اندازه پا معروف است. در حالی که اکثر برندها کفش‌های تنیس را در عرض استاندارد و پهن ارائه می‌کنند، New Balance کفش‌های تنیس باریک، استاندارد، پهن و فوق ‌العاده را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، کفش های New Balance بسیار راحت و کاملا مد روز هستند، زیرا کفش های دیگر این برند اغلب به عنوان کفش های مجلسی پوشیده می شوند.


ویلسون (Wilson):


برند ویلسون یک متخصص بزرگ در تنیس است و عمدتاً به خاطر راکت هایش که توسط قهرمانان زیادی استفاده می شود شناخته شده است. این سازنده همچنین طیف وسیعی از کفش های تنیس با عملکرد بالا را ارائه می دهد. طیف وسیعی از کفش‌های تنیس ویلسون دارای نوآوری‌های پیشرفته برای رضایت بیشتر بازیکنان است و همیشه از کیفیت بالایی برخوردار هستند.


یونکس (Yonex):


Yonex، یک تامین کننده معروف تجهیزات بدمینتون است که بازار تنیس را نیز تسخیر کرده است. او اکنون چندین بازیکن حرفه ای سرشناس را تجهیز می کند. کفش تنیس یونکس به لطف تخصص و کنترل کیفیت کارآمد، مزایای زیادی دارد. یکی از فناوری هایی که این برند را به شهرت رساند، پاور کوسن معروف است که یک سیستم بالشتک قابل توجه است. ویدئوی آن‌ها که نشان‌دهنده اثربخشی بالشتک بود، در سراسر جهان تنیس رفت و این برند را به خط مقدم رساند. 

 

طول عمر کفش های تنیس:


طول عمر کفش های تنیس در رابطه با مقاومت رویه و زیره عمدتاً ارزیابی می شود. این مقاومت به کیفیت مواد، طرز کار و همچنین به تقویت‌ کننده‌های مختلف اضافه شده توسط برندها برای جلوگیری از سایش بیش از حد سریع رویه و زیره بستگی دارد. ضروری است که در نقاط خاصی، به ویژه در قسمت جلوی کفش (نقطه ضربه)، روی پاشنه (نقاط فشار) و همچنین در طرفین در جلو بسته به موقعیت کفش، تقویت کننده وجود داشته باشد. 

 

چه سایز کفش تنیس را انتخاب کنم؟


اکنون که نحوه انتخاب را کمی بهتر می دانید، قبل از خرید کفش تنیس خود، باید سایز مناسب کفش تنیس را انتخاب کنید.

 

انتخاب اندازه مناسب:


اگر می خواهید عملکرد خوبی داشته باشید و از آسیب های غیرضروری جلوگیری کنید، انتخاب سایز مناسب برای کفش های تنیس مهم است. انتخاب اندازه و سایز مانند کفش های کلاسیک انجام نمی شود. وقتی تنیس بازی می‌کنید و در حالت کامل هستید، پاهایتان متورم می‌شوند. بنابراین توصیه می کنیم نیم سایز بزرگتر از اندازه واقعی پای خود انتخاب کنید.


چرا نیم سایز بالا را انتخاب کنید؟ 


به سه دلیل:
•    وقتی در حالت کامل هستید، پاهایتان متورم می شود و اگر اندازه را اشتباه بگیرید، خیلی سفت خواهید شد. کفش های خیلی کوچک باعث افزایش اصطکاک می شوند و ممکن است تاول بزنید.
•    در طول ورزش، اغلب روی پاهای خود خواهید بود و پاهای شما تمایل دارند به سمت جلوی کفش فشار بیاورند. برای راحتی بیشتر، سایزهای خیلی تنگ نگیرید.
•    مراقب باشید، کفش های خیلی بزرگ نیز مناسب نخواهند بود، زیرا پاهای شما به خوبی حمایت نمی شوند و خطر آسیب دیدگی دارید.
اگر شک دارید، از اشتباه می ترسید و یا سایز کفش خود را نمی دانید، می توانید پاهای خود را اندازه بگیرید و به راهنمای سایز کفش تنیس مراجعه کنید.


چگونه پای خود را اندازه گیری کنیم؟


برای دانستن سایز کفش خود ابتدا باید پاهای خود را بر حسب سانتی متر اندازه بگیرید. سپس، ببینید اندازه کفش با چه اندازه ای مطابقت دارد. برای انتخاب سایز پای خود می توانید اخبار با عنوان "راهنمای انتخاب سایز کفش و بوت برای آقایان" را مطالعه بفرمایید.


همچنین کارشناسان اوساکفاش آماده پاسخگویی به شما عزیزان درباره انتخاب کفش مناسب شما و سایز پایتان هستند.
قلب دومتان را مراقبت می کنیم.

([[$parent.lstComments.length]]) نظر

[[item.name]]
[[item.created_at|pDate]]

[[answer.name]]
[[answer.created_at|pDate]]

ثبت نظر