در حال بارگذاری

مراحل ساخت چرم در چند مرحله

نحوه ساخت چرم در 23 مرحله


طرز تهیه چرم طی چند هزار سال گذشته تغییر چندانی نکرده است.

گفته می شود ، کل فرایند در دسترس قرار دادن چرم برای تولید مطمئناً ساده نیست. در حقیقت ، به طور متوسط ​​10 روز کاری طول می کشد تا پوست های چرمی تبدیل شوند.

صنعتگران ماهر - که به دباغ کننده معروف هستند - از دانش بالایی برخوردارند و وظایف خود را با نهایت دقت انجام می دهند. روند تولید چرم طولانی و پیچیده است ، که به توضیح قیمت بالای خرده فروشی مرتبط با محصولات چرمی کمک می کند.

از یک چرم شور تا یک قطعه چرم با کیفیت بالا ، ما دقیقاً نحوه ساخت چرم را در مجموع 23 مرحله به شما نشان خواهیم داد:

پوست گاو نمک زده

1. پخت
پوست ها ، اصطلاحی که برای پوست حیوانات که در تولید چرم استفاده می شود به کار می رود ، باید حفظ شود تا از خراب شدن جلوگیری شود. این روشهای نگهداری اغلب شامل نمک زدن ، انجماد ، سرد شدن یا استفاده از مواد شیمیایی است.

2. خیساندن
هنگامی که پوست خوب شد ، آن را برای چند ساعت - گاهی حتی چند روز در آب خیس کرد. هدف در این مرحله آبگیری مجدد پوست و همچنین حذف هرگونه نمک یا خاک اضافی است. به عنوان مثال ، رسوبات ناخواسته خاک ممکن است در حین حمل و نقل رخ داده باشد.

3. نقاشی
اجازه ندهید این عبارت شما را گیج کند. هنگام توصیف نحوه ساخت چرم ، نقاشی به حذف پشم از پوست گوسفند با استفاده از سولفیدها اشاره دارد.

4. آهک زدن
در حالی که آهک زدن اهداف متعددی دارد ، عملکرد اصلی این مرحله حذف موهای زائد از پوست با استفاده از قلیایی است. هنگامی که موها برداشته می شوند ، پوست خام حیوانات برای ما باقی می ماند. این بیشتر به عنوان یک لایه (pelt) نامیده می شود.

5. گوشت گوشتی
همانطور که از اصطلاح پیداست ، گوشتیابی فرآیند عبور لایه از دستگاهی است که هرگونه بافت را از سمت گوشت خارج می کند. در برخی موارد ، یک لایه نیز در این مرحله به لایه ها تقسیم می شود.

6. De-Liming
این مرحله شامل خنثی سازی تدریجی قلیای موجود در لایه است. مهم است که این کار به تدریج انجام شود ، زیرا تغییر سریع اسیدیته می تواند منجر به اعوجاج بافت شود.

7. ضربه زدن
آنزیم ها روی پوسته اعمال می شود و باعث صاف شدن و شل شدن آن می شود.

8. ترشی
برنزه کردن نیاز به اسیدیته ملایم دارد. بنابراین ، ترشی شامل استفاده از اسیدهای ضعیف یا محلول های نمک است. اگر قرار نیست یک لایه برای چند ماه برنزه شود ، ممکن است از یک محلول قوی برای محافظت استفاده شود.

9. چربی زدایی
درست قبل از برنزه کردن ، یک چربی باید با آب یا حلال ملایم چربی اضافی را برطرف کند.

10. برنزه کردن
برنزه کردن به طور شیمیایی ساختار کلاژن پوست را تغییر می دهد ، به طوری که در برابر مواد شیمیایی ، رطوبت و میکروارگانیسم ها محافظت می شود. به بیان ساده تر ، تبدیل پروتئین های موجود در یک لایه در یک ماده پایدار در این مرحله اتفاق می افتد. به طور کلی با استفاده از موارد زیر انجام می شود:

مواد معدنی: یک ماده معدنی مانند نمک های کروم رایج ترین ماده برنزه کننده چرم است.
روغن ها: هنگامی که یک روغن با روغن برنزه می شود ، نتیجه چرم بسیار نرم تری برای محصولات شیک تر است.
سبزیجات: از عصاره های گیاهی می توان برای تولید چرم ضخیم ، سفت و قهوه ای استفاده کرد که برای کمربند ، کفش ، کیف و کیف مناسب است.
هنگامی که یک برنزه برنزه شد ، اکنون آن را چرم می دانند - اما هنوز چند مرحله تا آماده شدن برای فروش به تولید کننده باقی مانده است.

11. شکافتن
در این مرحله از دستگاهی برای برش چرم به دو لایه استفاده می شود. یکی از لایه های حاصله بدون سطح دانه خواهد بود. از این قطعه می توان برای تولید جیر استفاده کرد یا سطح دانه مصنوعی روی آن اعمال کرد.

12. تراشیدن
با قطعه ای که دارای سطح دانه است ، از ماشین دیگری برای تراشیدن قسمت غیر دانه استفاده می شود. به این ترتیب چرم به میزان دلخواه از ضخامت ساخته می شود.

13. خنثی سازی
این مرحله در نحوه ساخت چرم برای حذف باقی مانده ها از هر یک از کاربردهای شیمیایی قبلی انجام می شود. مواد برنزه کننده اضافی نیز ممکن است برای ایجاد یک سبک یا بافت خاص در محصول نهایی استفاده شود.

14. رنگرزی
بسته به کاربرد مورد نظر برای چرم نهایی ، هر تعداد رنگی ممکن است در این مرحله اعمال شود. به این ترتیب چرم در انواع سیاه ، قرمز ، قهوه ای و حتی سفید ساخته می شود.

([[$parent.lstComments.length]]) نظر

[[item.name]]
[[item.created_at|pDate]]

[[answer.name]]
[[answer.created_at|pDate]]

ثبت نظر