در حال بارگذاری

کیف سنگین چه عوارضی برای بدن دارد؟

کیف سنگین چه عوارضی برای بدن دارد؟

هنگامی که موضوع حمل کیف سنگین در میان باشد ، همه ی ما متهم خواهیم بود. ما عاشق کیف های غول پیکری هستیم که تمام ملزومات ما را در خود جا دهد. به ما یاد داده اند که همیشه آماده باشیم ، پس پر کردن کیف های مان تا جایی که جا دارد کار درستی به نظر می رسد. چه می شود اگر کیف خود را چند ساعتی این جا و آن جا بر دوش خود حمل کنیم. نمی تواند تاثیر زیادی بر بدن ما داشته باشد، درست است؟ سخت در اشتباه هستید.

مطالعات متعددی نشان داده است که این کیف های خوشگل ما تا چه اندازه می تواند بر زندگی روزمره ی ما تاثیر بگذارد. بر طبق گفته ی متخصصان هرچند این کیف ها مشکل سازند اما بسیار پرطرفدار هستند. برخی از پزشکان این شرایط را پوشیتز (poshitis) نامیده اند ، که نام آن از اسم (posh)، نام مستعار ویکتوریا بکام در گروه اسپایسی گرلز گرفته شده است. چرا که ویکتوریا کسی است که معمولا با یک کیف بسیار بزرگ دیده می شود. همه ی ما دوست داریم شبیه posh spice به نظر برسیم و کیفمان را آنقدر پر کنیم که مثل یک کیف جادویی، همه چیز در کیفمان پیدا شود.

بیایید یک نگاه واقع بینانه به بدن خود بیندازیم و ببینیم که کیف سنگین چه بر سر آن خواهد آورد و چند ترفند برای اجتناب کردن از آن کیف های مضر و عواقبی که برایمان در بر خواهند داشت ، یاد بگیریم.

 

عوارض استفاده از کیف سنگین

فشار و خستگی کلی

حمل کیف سنگین می تواند تاثیر زیادی بر بدن ما بگذارد. اما وقتی می گوییم سنگین دقیقا چه وزنی مورد نظر است؟ بر اساس آرمایشی که توسط متخصصان فیزیولوژی بر روی زنان بین ۲۱ تا ۵۰ سال انجام شده است، وزن کیف اکثر این خانم ها حدود ۳٫۵ تا ۱۰ کیلوگرم وزن داشته است. این وزن معادل یک بچه ی تازه به دنیا آمده تا یک ساله است. آیا ما تمام روز چنین وزنی را با خود حمل می کنیم ؟ تعجبی ندارد که احساس خستگی به ما دست می دهد.

نه تنها این بار بزرگی برای به دوش کشیدن است، بلکه متخصصان به یک نکته تکمیلی برای این مشکل اشاره مس کنند. شیوه ی زندگی امروزی ما بسیار ساکن است، پس ضعیف تر از همیشه هستیم. بنابراین زمانی که وزن زیادی را برای مدت طولانی حمل کنیم باعث به وجود آمدن فشار و خستگی می شود.

هنگامی که یک کیف سنگین را حمل می کنید، ماهیچه های ستون فقرات به دلیل سنگینی وزن منحرف می شود و در نتیجه فشار بیشتری بر کمر و پشت وارد می شود .هرچه انحراف بیشتر شود ، به طبع به اعضای زیر شانه بیشتر فشار می آید.

 

سردرد های رایج

هنگامی که می خواهیم اشیاء سنگین را بلند کنیم ، درد گردن و کمر جزء عواقب رایج این حرکت به شمار می آید. اما در حقیقت عواقبی بیش از این نیز در انتظارمان خواهد بود. مطالعات نشان می دهند که حمل اشیاء سنگین می تواند منجر به سردرد شود. چگونه این اتفاق رخ می دهد؟

قضیه به این حقیقت بازمی گردد که ماهیچه ها برای تحمل وزن وارد عمل می شوند. هنگامی که ماهیچه های اطراف گردن و شانه ها دچار انقباض شود، درد آن در جمجمه می پیچد و به قسمت جلویی سر انتشار پیدا می کند. حال این سوال پیش می آید که چطور باید فهمید سردرد ما به کیف بزرگ مان ربط دارد؟ اگر کیف شما بیشتر از ۴٫۵ کیلوگرم وزن داشته باشد احتمالا در سردرد شما دخیل است و اگر متوجه شدید که سردردتان عمدتا در یک سمت سر قرار دارد، به احتمال زیاد به دلیل وجود کیف سنگین شما است.

 

در راه رفتن طبیعی شما اختلال ایجاد می کند

یکی دیگر از تاثیرات حمل کردن کیف سنگین ، بر هم خوردن تعادل کلی بدن است. بارگذاری وزن زیاد در یک سمت بدن ، قطعا در طول زمان آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. یکی از عواقب حمل کیف بر روی یک شانه، ایجاد اختلال چشمگیر در راه رفتن است. به طور طبیعی، دست ها و پاها در هنگام راه رفتن تاب می خورند. اما فشار زیاد بر روی یک شانه برای مدت طولانی این تاب خوردن را مختل می کند و این اختلال تاثیری جدی بر تعادل بدن دارد.

اگر چه وزن کیف به تنهایی مشکل ساز است، برخی از لباس ها نیز در راه رفتن اختلال ایجاد می کنند. بطور کلی پوشیدن هر لباسی که به نوعی در حرکت طبیعی بدن تاثیر بگذارد، بر روی شما منفی خواهد داشت و جزو لباس های مضر برای سلامتی قرار می گیرند. و سخت ترین قسمت ماجرا کجاست؟ اینکه کفش های پاشنه بلند می توانند باعث ایجاد مشکلات بسیار جدی شوند.کفش های پاشنه بلند راه رفتن شما را تغییر می دهند و اگر با کیف سنگین همراه شوند، می توانند عواقبی بدتری برای شما به بار بیاورند.

 

راه حل : یک کیف جدید بردارید

گاهی مواقع انتخاب یک کیف زیبا که بیشتر برای بدن شما مناسب باشد ، می تواند این مشکل را حل کند. یک راه حل کلیدی برای انجام این کار انتخاب کیفی با بند پهن است.کیفی با بند پهن تر پیدا کنید ، هرچه پهن تر ، بهتر. بند پهن وزن را در سرتاسر محیطی که با آن تماس پیدا کرده ، به صورت مساوی پخش می کند.این کار از نقاط حساس بدن شما، یعنی جایی که اعصاب از گردن به بازو متصل می شود ، حفاظت می کند. این منطقه بسیار ظریف و در برابر صدمات ناشی از وزن زیاد بسیار آسیب پذیر است.

بند کیف تا چه اندازه پهن باشد؟ به دنبال کیفی بگردید که بند آن حداقل ۵ سانتیمتر پهنا داشته باشد تا به طور مساوی وزن را پخش کند. بند های باریک وزن و فشار را متمرکز می کند. یک خرید خوب که به بدن شما کمک کند را می توان خرید درمانی نامید.

 

 

برچسب ها: heavy-bags,

([[$parent.lstComments.length]]) نظر

[[item.name]]
[[item.created_at|pDate]]

[[answer.name]]
[[answer.created_at|pDate]]

ثبت نظر