در حال بارگذاری

آنچه در مورد رنگ ها باید بدانید 2

آنچه در مورد رنگ ها باید بدانید2
تقسیم مکمل

مشابه هماهنگی مکمل ، شکاف دارای یک رنگ اصلی (سبز ما) و دو رنگ متضاد است که کاملاً مکمل یکدیگر نیستند. این دو به حفظ کنتراست کمک می کنند اما تقسیم تنش می کنند تا کمی اثر کم شود.


رنگ های سه گانه:
رنگ های سه گانه در سه نقطه از فضای رنگ به طور مساوی فاصله دارند. این تنوع بیشتری در انتخاب رنگ برای طراح ایجاد می کند که می تواند بسیار چشمگیر باشد ، اما به تعادل دقیق نیاز دارد. در این حالت ، مانند بسیاری از موارد دیگر ، معمولاً برای شما بهتر است که رنگی را انتخاب کنید که غالب باشد و بقیه رنگ ها را به عنوان لهجه حمایت و یا استفاده کنید.
 

مربع:
با لمس هر چهار نقطه چرخ رنگ با فاصله مساوی ، یک هماهنگی رنگ مربع نیز از استفاده یک رنگ به عنوان غالب بهره می برد. همچنین ، این الگو باید رنگ های گرم (قرمز ، زرد و نارنجی) را با رنگ های سرد (سبز ، آبی و بنفش) متعادل کند. توجه کنید که این رنگها جفت مکمل هستند.
 

مستطیل:
مستطیل نیز مانند الگوی مربع دارای چهار نقطه اصلی است که به طور مساوی بین رنگ های گرم و سرد تقسیم شده و دارای مکمل های متضاد است. توجه داشته باشید که این جفت رنگ ها ارتباط نزدیکتری با یکدیگر دارند اما باز هم تضاد جالبی ایجاد می کنند.
 

رنگ های مشابه:
رنگ های مشابه آنهایی هستند که روی چرخ با هم فاصله دارند. برای اینکه چقدر می خواهید نزدیک باشند تعریف دقیقی وجود ندارد که به خود شما بستگی دارد. این هماهنگی به ویژه هنگامی مفید است که هویت محصول با خانواده یک رنگ یا دمای رنگ گره خورده باشد. به عنوان مثال ، محصولات تفریحی در فضای باز ممکن است به رنگهای مختلف سبز متصل شوند تا با طبیعت ، نور خورشید و انرژی همراه باشند.
هر کس نظر خاص خود را در مورد اینکه کدام رنگ و ترکیب رنگ را بیشتر دوست دارد. مثالهای بالا فقط برخی از احتمالات ایجاد احساس ، ایجاد تعادل در دمای رنگ و استفاده از رنگهای مکمل برای لهجه ها و کنتراست را نشان می دهد. استفاده از این اطلاعات می تواند به شما در ایجاد خلاقیت در طراحی نیز کمک کند. 
 

([[$parent.lstComments.length]]) نظر

[[item.name]]
[[item.created_at|pDate]]

[[answer.name]]
[[answer.created_at|pDate]]

ثبت نظر