در حال بارگذاری

هر آنچه در مورد رنگ باید بدانیم 1

هر آنچه در مورد رنگ باید بدانید1
بیشتر مردم می توانند بیش از ده میلیون رنگ، سایه و رنگ های متمایز را مشاهده کنند. این یک پالت بزرگ برای انتخاب است. برای اینکه بیشترین بهره را از استفاده از رنگ در طراحی محصول ببریم ، ابتدا تئوری و اصطلاحات رنگ را توضیح خواهیم داد. سپس روش هایی را برای استفاده از این دانش برای بهبود محصولات شما با رنگ هایی که برای افزایش علاقه ، تأثیر و احساس در کنار هم کار می کنند ، کشف خواهیم کرد. روش های بسیاری برای توصیف رنگ ، سازماندهی و مخلوط کردن آن برای استفاده وجود دارد.

 نظریه و اصطلاحات رنگ
رنگ چیست؟
رنگ یک طول موج انرژی در طیف الکترومغناطیسی است. سه گیرنده اصلی مخروطی در چشم انسان وجود دارد و آنها به طور طبیعی بهترین پاسخ را به فرکانس های پایه قرمز ، سبز و آبی دارند. 
فضای رنگی چیست؟
فضای رنگی راهی برای چیدمان رنگها به روشی سازمان یافته و منسجم است. بسته به نوع کاربرد و شرایط مشاهده ، روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. به عنوان مثال ، فضای رنگی RGB ، مربوط به قرمز ، سبز و آبی ، در درجه اول در رنگ های انتقال دهنده ، یعنی صفحه های کامپیوتر و تلویزیون ها ، جایی که نور رنگی مستقیماً به چشم منتقل می شود ، استفاده می شود. به این رنگ افزودنی نیز گفته می شود.
همچنین می توان رنگ را کم کننده تصور کرد ، مانند چاپ روی کاغذ ، که از رنگدانه ها و جوهرها برای جذب طول موج خاصی استفاده می شود. پس از کم شدن رنگهای دیگر در نور طیف ، آنچه می بینیم همان چیزی است که باقی مانده است. برای فضاهای رنگی تفریحی ، رنگهای اصلی فیروزه ای (c)، سرخابی(m)، زرد(y) و سیاه(k) است که نشان دهنده سیستم رنگی CMYK است.

سایه رنگ چیست؟
Tint رنگی است که با افزودن رنگ سفید سبک تر شده است.

سایه چیست؟
سایه رنگی است که با افزودن رنگ سیاه تیره تر شده است.


لحن چیست؟
تن رنگی است که با افزودن خاکستری خنثی تغییر کرده است. بعضی اوقات گفته می شود که چنین رنگ هایی کمتر اشباع ، یا ملایم و شدت کمتری دارند.


رنگ چیست؟
رنگ یک درجه تنوع محسوس و دور از رنگ مشخص است. از آنجا که سبز یکی از اصلی ترین رنگ ها است ، رنگ مرجع ما از Pantone® Greenery به عنوان رنگی از سبز و زرد در نظر گرفته شده است.

محصولات خود را با رنگ ها بهبود بخشید:
اکنون که ما درک اصولی از اصطلاحات رنگ و نحوه سازماندهی فضای رنگ را کسب کرده ایم ، شما می خواهید بدانید که چگونه رنگ های مختلف را برای ایجاد حالات ، ایجاد احساسات یا انرژی ، یا بیشتر چشم نواز کردن ، ترکیب کنید. همانطور که اتفاق می افتد ، فضاهای رنگی برای تولید هارمونی رنگ مفید هستند ، که روش های بسیار خوبی برای درک چگونگی سازماندهی رنگ برای طرح ها موثر هستند.

هارمونی رنگ چیست؟
هارمونی گروه هی از رنگ است که بر اساس رابطه آن در یک فضای رنگی به خوبی با هم ترکیب می شود ، دقیقاً مانند نت های موسیقی خاصی که به طور طبیعی در کنار هم قرار می گیرند و آکوردهایی را ایجاد می کنند که به نظر ما خوشایند است. هارمونی رنگ مطلق فیزیکی نیست اما برای ایجاد الگوها و ایجاد پالت های رنگ برای طراح مفید است.

رنگهای مکمل:
رنگهای مکمل رنگ هایی هستند که در چرخ رنگ کاملاً مخالف هستند.
در مثال ما ، مکمل سبز یک رنگ بنفش است. رنگهای مکمل بیشترین کنتراست و بیشترین کشش را دارند. اتفاقا به همین دلیل است که هالک با پوست سبز همیشه در کتابهای طنز شلوار بنفش می پوشد. 

 

([[$parent.lstComments.length]]) نظر

[[item.name]]
[[item.created_at|pDate]]

[[answer.name]]
[[answer.created_at|pDate]]

ثبت نظر