در حال بارگذاری

کفش و کفی طبی چرم

یکی از مهم ترین انتخاب هایی که با سلامتی فرد ارتباط مستقیم دارد خرید کفش است .در صورتی که انتخاب درستی هنگام خرید کفش نداشته باشیم می تواند باعث ایجاد فشار نابه جا به نواحی پا ، زانو ،کمر و حتی گردن  می شود که این مساله مشکلاتی را برای فرد در بلند مدت بوجود خواهد آورد . مهمترین خصوصیات کلی که هر کفش طبی یا ارتوپدی باید داشته باشد عبارت اند از پنجه پهن و با ارتفاع : پنجه کفش یا toe box مهمترین قسمت های آن است . وقتی عرض یا ارتفاع پنجه کفش کم باشد اختلالات زیادی مانند انگشت چکشی ، میخچه و هالوکس و الگوس را ایجاد می کند . انگشت پا باید در پنجه کفش فضای کافی داشته باشند تا از هم باز شوند .

 انواع مختلفی از کفش هایی که پسوند طبی هم دارند در بازار وجود دارند . صرف اینکه نام کفشی طبی است یا از داروخانه تهیه شده ویا از فروشگاهی تهیه شده که ادعای فروش دارد به معنای آن نیست که کفش مورد نظر واقعا خصوصیاتی را که می خواهیم داشته باشد؛ینی بتواند مشکل پای ما را کمتر کند بیماری های مختلفی در پا وجود دارد و مشکلات ناشی از بعضی را میتوان با استفاده از کفش مناسب برطرف کرد . درهر بیماری پا ، ممکن است نیاز به استفاده از کفشی با خصوصیات خاص باشد که با بیماری دیگر متفاوت است .ولی خصوصیات مشترکی وجود دارند که تمام کفش های طبی باید واجد آنها باشند.

کفی کفش طبی باید از استحکام کافی برخوردار باشد و بتواند شوک وارده به کف پا را جذب کند .به طور کلی ، نیرویی که درحال راه رفتن از زمین و کف پا به بدن منتقل می شود . معمولا حدود دو برابر وزن بدن است . این نیرو در حالت دویدن حتی تا در10برابروزن بدن هم  به اندام ها منتقل خواهد شد بنابراین کفی کفش میتواند نقش مهمی در انتقال و پخش نیرو از زمین به کف پا و درنهایت به بدن داشته باشد.

کفش طبی مناسب باید کاملا اندازه پا باشد ، نه تنگ تر ونه گشادتر. اگر کفش شما بیش از حد تنگ باشد یا پاهایتان را فشار دهد ،خونرسانی درناحیه پا مختل خواهد شد. ایجاد نقاط فشاری و زخم ناشی از آن هم میتواند از دیگری عوارض پوشیدن کفش های طبی یا غیر طبی تنگ باشد . گشاد بودن کفش طبی مردانه و زنانه و بازی کردن پا درون آن هم باعث ساییدگی وایجاد اختلال در انتقال نیرو می شود . پس حواستان باشد فروشنده کفش بزرگ تر یا کوچک تری را به شما تحمیل نکند و قول بهبود سایز با قالب زدن یا کفی گذاشتن را به شما ندهد. 

کفی کفش طبی باید کاملا متناسب با ویژگی های کف و قوس کف پا باشد . ضمن اینکه باید سبک ، ضخیم و جاذب ضربه دارای خاصیت الاستیکی به خصوص در ناحیه پاشنه هم باشد پوشیدن کفش هایی با پاشنه یا کفی از جنس چوب یا MDF،به هیچ وجه توصیه نمی شود؛ جنش چوب و ام دی اف میتواند به سرعت پاشنه پا را آزار دهد و باعث ایجاد درد در این ناحیه شود . در حالی که پوشیدن کفش هایی با پاشنه و کفی هایی با خاصیت الاستیکی ، به هیچ وجه پاشنه و کف پا را آزار نمی دهد . 
 

([[$parent.lstComments.length]]) نظر

[[item.name]]
[[item.created_at|pDate]]

[[answer.name]]
[[answer.created_at|pDate]]

ثبت نظر