در حال بارگذاری

ویژگی های کفش پاشنه بلند مناسب چیست؟

تاثیر کفش های پاشنه بلند غیر استاندارد بر روی اندام های بدن

بعضی ازخانم ها شکایت دارند که پوشیدن کفش های پاشنه بلند باعث شده که کمردرد را تجربه کنند تا جایی که مانع راه رفتن و یا رانندگی آن ها شده است. به نظر بسیاری از پزشکان منبع این درد انتخاب نادرست کفش پاشنه بلند غیر استاندارد است. پس باید بدانیم که کفش ها از پاها محافظت می‌کنند، زیرا تاثیر زیادی بر اعضای بدن دارند و هر حرکت پا یک گام  ما را هدایت می کنند و زنجیروار  بقیه قسمت های بدن را دنبال خواهند کرد. که باعث افزایش منحنی لوردوپتیک ستون فقرات کمر و افزایش لوردوز کمر و باعث درد می شود. تعدادی از متخصصان فیزیوتراپی را پیشنهاد می دهند، اما تعدادی از آن ها بر این باورند که این امر تقریبا جهانی است و بدون در نظر گرفتن تمام جوانب هیچ اقدامی برای درمان انجام نخواهند داد.
طبق امار به دست آمده تقریبا 72 درصد از خانم ها با وجود اطلاع از عوارض ناشی، از کفش پاشنه بلند غیراستاندارد استفاده می کنند، در نتیجه پاشنه غیر استاندارد با زاویه‌ای بزرگ‌تر از یک اینچ می‌تواند مشکلات بی‌شماری را در بدن ایجاد کند که  باعث ناهماهنگی غیر عادی وزن بدن می‌شود.  عوارض کفش پاشنه بلند نامناسب نه تنها بر ستون فقرات تاثیر دارد بلکه منجر به عوارض منفی بر روی پاها، آسیب در تاندون‌های آشیل و زخمی شدن قوزک پا، زانوها و باسن می شوند. 
کفش پاشنه بلند غیر استاندارد  فضای حرکت پای شما را محدود می‌کنند. علاوه بر عوارض ذکر شده می توانند منجر به یک بیماری مشترک در استخوان‌های پا از قبیل بر آمدگي کيسه زلالي در مفصل متاتارس و بند اول انگشت پا و بويژه شست پا که منجر به نزديک شدن شست به طرف پا مي شود، برآمدگي تايلور، التهاب مزمن و بزرگ سر پنجمين استخوان کف پائي ، ناخن در حال رشد، و ناهنجاری‌های شصت شوند. 
آن‌ها همچنین ماهیچه‌های ساق پا را کوتاه می‌کنند و سفت کردن پا را سخت می‌کنند و مثل این می ماند که پاها  اضافه‌کاری انجام داده اند و استرس زیادی را روی مفاصل زانو وارد می کند و  زانوها از تراز خارج می شوند.
تنها زانوها و مفصل‌ها نیستند که مورد آسیب قرار می گیرند بلکه آرام آرام به سمت مفاصل لگن که نقش اساسی درحرکت پا دارند  هل داده می شوند و آن‌ها هم از تراز خارج می کنند که باعث درد در ماهیچه‌های پای مرتبط به عضلات عقب ران، عضلات ران داخلی و عضلات باسن می شود. پاشنه‌های بلند غیر استاندارد سینه تان را به سمت جلو هل می‌دهد و لگن را به جلو خم می‌کند و این وضعیت غیرطبیعی باعث درد در ستون فقرات پایین کمر می‌شود.
تحقیقاتی بر روی تعدادی از خانم ها که دائماً از کفش های پاشنه دار خیلی بلند و غیر استاندارد استفاده می کردند انجام شد که در نتیجه آن نشان داده شد که موقعیت ناشی از این کفش ها بر روی باروری و شانس باردار شدنشان تاثیر دارد. کارشناسان بهداشتی ادعا می‌کنند که پاشنه‌های خیلی بلند، اندام های داخلی را به دیواره لگن هل می دهند که باعث کند شدن کارکرد معده، اختلال در پروسه قاعدگی و باروری می شود.
استفاده از این پاشنه ها به طور پیوسته می‌تواند باعث درد مزمن پشت ، اسپاسم  و در نهایت منجر به ورم مفاصل شود. پس چگونه از آسیب دیدن بدن خود جلوگیری کنیم؟! راه‌حل واضح این است که آن‌ها را نپوشیم با این حال، من برای برخی از خانم ها که فکر نپوشیدن کفش پاشنه بلند یک وحشت غیرقابل‌ تحمل است، پیشنهاد  می کنم از کفش هایی که پاشنه های کاملا استاندارد دارند و طبق اصول و قاعده ارتفاع پاشنه آن ها تعیین شده اند استفاده کنند. ارتفاع پاشنه شما تعیین می کند که چقدر وزن و فشار روی کف پا وارد می شود. پاشنه‌های یک اینچ، فشار را تا ۲۲ درصد افزایش می‌دهد در حالیکه مقدار فشار در پاشنه‌های ۳ اینچی به طور قابل توجهی به 76%افزایش می یابد. 

اطلاعاتی که در اینجا ارائه شده، پیامدهای مراقبت مبتنی بر شواهد در ارزیابی و درمان خانم های مبتلا به کمردرد بر اثر کفش های پاشنه دار غیر استاندارد می باشد.

به گفته یکی از محققان پاشنه های غیر استاندارد مجرم شناخته شده یا قاتل استخوان ها و مفاصل شما هستند پس ما منتظر شما در فروشگاه اینترنتی اوسا کفاش هستیم تا کفش پاشنه دار مناسب خود را انتخاب کنید.                                                                                       

([[$parent.lstComments.length]]) نظر

[[item.name]]
[[item.created_at|pDate]]

[[answer.name]]
[[answer.created_at|pDate]]

ثبت نظر