در حال بارگذاری

انتخاب کفش راحتی مناسب

ما هرگز برای پیاده‌روی از کفش‌های پاشنه‌ دار و مجلسی استفاده نمی کنیم! کفش پیاده روی باید اسپرت یا طبی باشد،  که هنگام راه رفتن فشار زیادی به زانوها وارد نکند.
یک متخصص درمان و ارتوپدی با سیستم مراقبت بهداشتی می‌گوید: " کفش پیاده روی شما به طور مستقیم بر زانوی شما و پس از آن بر روی پا و سیستم راه رفتن تان تاثیر می گذارد. " کفش‌های پیاده روی مناسب اولین خط دفاعی در مقابله با درد زانو هستند."
تمام کفش‌های پیاده روی یکسان نیستند. کفش های پیاده روی از لحاظ حمایتی که از زانوها و پای شما در برابر فشار می کنند، تفاوت دارند. این طراحی همچنین بر چگونگی راحتی کفش پیاده روی و تاثیری که بر قدم های شما می‌گذارد، موثر است و به نوبه خود با درد زانو رابطه کاملا مستقیمی دارد.
در نتیجه تحقیقات برخی کفش‌ها ادعا می‌کنند کفی اضافی و کفی‌های خارجی آن‌ها می‌توانند درد زانو را کاهش دهند، که این کفش‌های پیشرفته ممکن است موثر نباشند!
در سال ۲۰۱۶ آزمایش هایی انجام شد که در نتیجه آن تعداد، ۱۶۴ بزرگسال مبتلا به آرتروز زانو هیچ تفاوتی در درد زانو با کسانی که با کفش‌های پاشنه ‌بلند غیر استاندارد راه می‌رفتند و کسانی که بطور منظم کفش‌ پیاده‌ روی به پا می کردند وجود نداشت! با این نتیجه میتوان گفت همه چیز به ساختار پای شما برمی گردد و اینکه یک کفش چگونه بر روی راه رفتن و سیستم پای شما تاثیر می گذارد. ممکن است یک کفش پیاده‌ روی همیشه بهترین گزینه نباشد!
کفش‌های متحرک می‌تواند سفت و سخت باشد و این می‌تواند با الگوی گام‌های معمولی شما تداخل داشته باشد و بار را روی زانوی شما را تغییر دهد و درد را بدتر کند. اگر درد زانو دارید، باید فراتر از یک کفش کهنه چرمی نرم استفاده کنید.
برای انتخاب کفش‌های پیاده‌روی در یک فروشگاه تخصصی خرید کنید، جایی که کارکنان به ساختار پای شما نگاه می‌کنند و براساس نیازهای خاص شما توصیه‌هایی انجام می‌دهند. کفش مناسب برای شخصی که کف پای صاف دارد با شخص دیگر که کف پایش قوس دارد متفاوت است.
به طور کلی، به دنبال کفش‌های انعطاف‌پذیر باشید. توصیه می‌کنیم که یک کفش را بردارید و نوک پنجه را به طرف بند بکشید. یک کفش پیاده‌روی خوب باید به راحتی خم شود. کفشی که برای خم شدن سخت است، پای شما را محدود می‌کند، قدم‌های شما را تغییر می‌دهد و در نتیجه درد زانو را بدتر می‌کند. همچنین به برجستگی های کفش از پنجه تا پاشنه نگاه کنید. این برجستگی ها باید کاملا زیرکانه و مناسب با محیط استفاده شما باشد.
متخصصان می گویند: کفش پاشنه بلند غیر استاندارد روی خم کردن زانو تاثیر می‌گذارد و فشار بیشتری بر روی مفاصل ایجاد می‌کند.
انعطاف پذیری و عزض زیاد متناسب با پای شما مهم‌ترین چیز برای تمرکز بر روی انتخاب کفش پیاده‌روی است. کفشی که عرض آن کم و انعطاف‌پذیری مناسب نداشته باشد، بشد به زانوها و پای شما آسیب میرساند.
 زمان مناسب برای خرید کفش در روز عصر می باشد چون پاهای شما در طول روز افزایش پیدا می‌کند و بزرگ‌ترین سایز در طول روز خواهد بود.  
جوراب های پیاده روی خود را پوشیده و هر دوجفت کفش را بپوشید و دور مغازه راه بروید. دقت کنید که کفش چه احساسی دارد. کفش مناسب فوراً راحت خواهد بود در ضمن نباید برای پیاده روی فقط یک کفش داشته باشید چون هر کفش باید زمان آن را داشته باشد که دمای داخل آن تسویه شود و حس خوب به شما دهد در نتیجه به یک کفش خوب وفادار بمانید.
از نظر متخصصان بر خلاف کفش های ورزشی، کفش های پیاده روی را قانونا باید هر 2 کیلومتر یک بار تعویض کنید. بر خلاف کفش های ورزشی این کفش ها نیروی کمتری جذب می‌کنند و ممکن است دوام آن به عنوان یک قاعده کلی، تا ۹ ماه طول بکشند.
برای اینکه بدانید چه زمانی باید کفش‌های پیاده‌روی خود را تعویض کنید، پیشنهاد می‌کنیم که شما به کف کفش نگاه کنید: وقتی که الگوی آج فرسوده می‌شود(پاشنه بیشتر از سایر قیمت ها فرسوده می‌شود.) این می‌تواند باعث تغییر پاهای شما شود که فشار بیشتری بر روی زانوهای شما می‌دهد یا زمانی که در یک یا دو طرف کفی کفش فرورفتگی وجود دارد، نشانه شکستگی کفی است و زمان برای پوشیدن کفش‌های جدید!
کفش‌ها نقش مهمی در مکانیک گام شما بازی می‌کنند، کفش‌های نامناسب می‌توانند نحوه راه رفتن شما را تغییر دهند و فشار بیشتری بر روی زانو وارد شود و درد را بدتر کند.
در نتیجه ارزشش را دارد که در یافتن یک جفت کفش‌ مناسب سرمایهگذاری کنید پس منتظر حضور سبز شما در فروشگاه های اوسا کفاش هستیم تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

 

([[$parent.lstComments.length]]) نظر

[[item.name]]
[[item.created_at|pDate]]

[[answer.name]]
[[answer.created_at|pDate]]

ثبت نظر